Categories
Istoric Trainer

Vlad Petrea – Prezentul

Tot in 1998 a introdus neoficial Brazilian Ju-Jitsu in Romania prin intermediul cursului complet (la distanta) de pana la centura neagra, al maestrului brazilian Joe Moreira – elev al lui Carlson si Rolls Gracie (Panther Productions).

In 2003 devenea instructor international de fitness si kineto-terapeut. Dupa studii si multiple experimentari in zona pregatirii fizice si al fitness-ului functional fondeaza o serie de programe ‘de fitness’: H.d.F.T. (antrenament functional de mare densitate), ImpactFit, Kick-Bo Aerobics si deasemenea primul concurs functional de tip crossfit din Romania: AtmosFit Challenge.

A activat ca manager a trei cluburi, punandu-le bazele. A continuat sa studieze si sa predea in Europa si Asia de sud-est atat arte martiale si fitness, cat si tehnici de meditatie si gimnastica energetica. A fost instructor pentru numeroase grupuri de paza si  protectie antrenandu-le echipele de reactie rapida. Deasemenea a activat ca instructor pentru  fortele speciale SEEBRIG Forces EU.

 

La ora actuala programele oferite in cadrul sistemelor sale sunt:

Sento M.M.A., ImpaCtFiT, H.d.F.T.(High Density Functional Training –SentoFit Functional Fitness) si KuDO (tehnici de meditatie si gimnastica energetica).

Acest spectru acopera atat zona sportiva, de performanta cat si cea de dezvoltare personala, fitness si gimnastica energetica/meditatie, pretabile oricui.

Mutat in Cluj-Napoca, Romania, a deschis sala Sento, unde il puteti gasi profesand alaturi de un grup energic si entuziasm de oameni.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.